ROZVOZ BETLÉMSKÉHO SVĚTLA 19.12.2020

Betlémské světlo rozvezou veselští skauti dne 19.12.2020 osobním vlakem 8713 z Veselí nad Lužnicí, odjezd v 11:43 hod, po trase Veselí nad Lužnicí - České Velenice. Ve Frahelži tento vlak staví v 11:52 hod...

Pouť ve Frahelži 23.-24.5.2020

Letošní pouť ve Frahelži proběhne z důvodu složité epidemiologické situace v komornější podobě než obvykle. Vypadá to, žábava ani pouťové atrakce letos nebudou, to ale nic nemění na faktu, že MŠE SVATÁ v obecní kapličce BUDE v SOBOTU 23.5.2020 v 10:00 a všichni zájemci jsou srdečně zváni. Vzájemná setkávání už zakázána nejsou, proto není důvod abychom se v tomto tradičním termínu neužili se svými nejbližšími či přáteli a oslavili pouť v užším kruhu (při respektování současných hygienických doporučení).

Informace ČEVAK a.s.

ve dnech 4. až 6. května 2020 v době od 8.00 až 14.00 hodin, budeme provádět odkalení celé vodovodní sítě v obci Klec a Frahelž. Po dobu odkalování může být místy nižší tlak vody a zhoršená kvalita dodávané vody ( zákal), zač se omlouváme. Zároveň probíhají odečty vodoměrů, Čevak žádá o minimalizaci osobního kontaktu s odečitačem, nejlépe o samoodečet a sdělení stavu vodoměru přes e-mail či sms zprávu. Občané obdrží bližší informace do schránky nebo na tel. číslo, pokud ho udali.

SVOZOVÝ DEN 27.4.2020

Svozový den se uskuteční v plánovaném termínu, v pondělí 27.4.2020. Obyvatelé Frahelže se mohou zbavit nepotřebných objemných předmětů jejich vyložením na dobře přístupné místo před domem (nejlépe o víkendu TĚSNĚ před svozovým dnem). Žádáme občany, aby odpad předem roztřídili a pokud možno, aby nevyhazovali organický odpad, zejména dříví, které mohou za vhodných podmínek sami spálit. Děkujeme.

Co dělat v době pandemie?

Často větrejte, otužujte se, stravujte se zdravě a jezte hodně vitaminů, dostatečně pijte, pokud můžete, jděte na sluníčko, do přírody, dělejte, co Vás baví. Omezte přímý kontakt s lidmi, se kterými nebydlíte, na minimum. Myslete pozitivně a přestaňte sledovat počty nemocných. Všechno zvládneme! ;-)

Advent

Všem obyvatelům a návštěvníkům Frahelže přejeme příjemný a poklidný adventní čas.

Výlov rybníka Kukačka 26.10.2019

Všechny obyvatele a přátele Frahelže srdečně zveme na tradiční výlov rybníka Kukačka, který se uskuteční v sobotu, 26.10.2019. Těšíme se na milá shledání ...

Ztráty a nálezy

U rybníka Nový byl dne 8.9. nalezen nůž v koženém pouzdru. Majitel si jej může vyzvednout na OÚ.

Hasičská soutěž

Už tuto sobotu, 3.8.2019 od 13:00 hod., všechny zveme na již tradiční hasičskou soutěž O pohár starosty obce Frahelž. Soutěž se tentokrát uskuteční na novém místě, dál po cestě směrem do vsi, u kapličky odbočit vpravo, navigační tabulky Vás spolehlivě na místo dovedou. Těšíme se na Vaši účast, všichni jsou srdečně zváni! Sportovního ducha a dobrou náladu s sebou! :-)